RLR07C3R30GMRE7
Mfr.Part #
RLR07C3R30GMRE7
Description
RES 3.3 OHM 2% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
3.3Ohms
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
Mount :
Through Hole
Diameter :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
M (1%)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Length :
7.62mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
RLR07C3R30GMRE7
Vishay / Dale RLR07C3R30GMRE7
Through Hole 3.3Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,