RLR07C3R16FMRSL
Mfr.Part #
RLR07C3R16FMRSL
Description
RES 3.16 OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
250mW
Length :
6.35mm
Resistance :
3.16Ohms
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
M (1%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±1%
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C3R16FMRSL
Vishay / Dale RLR07C3R16FMRSL
3.16Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,