RLR07C39R0GSRE823
Mfr.Part #
RLR07C39R0GSRE823
Description
RES 39 OHM 2% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Tolerance :
±2%
Diameter :
2.29mm
Length :
7.62mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mount :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Resistance :
39Ohms
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR07C39R0GSRE823
Vishay / Dale RLR07C39R0GSRE823
Through Hole 39Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,