RLR07C3923FRRE623
Mfr.Part #
RLR07C3923FRRE623
Description
RES 392K OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
250mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
392kOhms
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Published :
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C3923FRRE623
Vishay / Dale RLR07C3923FRRE623
392kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,