RLR07C3922FSR36
Mfr.Part #
RLR07C3922FSR36
Description
RES 39.2K OHM 1% 1/4W AXIAL
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
250mW
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
39.2kOhms
Width :
2.29mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
2.29mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
250mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
6.35mm
Datasheets
RLR07C3922FSR36
Vishay / Dale RLR07C3922FSR36
Through Hole 39.2kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,