RLR07C3921FSR36
Mfr.Part #
RLR07C3921FSR36
Description
RES 3.92K OHM 1% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
250mW
Length :
6.35mm
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Axial
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
3.92kOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
2.29mm
Package / Case :
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR07C3921FSR36
Vishay / Dale RLR07C3921FSR36
Through Hole 3.92kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,