RLR07C3902GSR93
Mfr.Part #
RLR07C3902GSR93
Description
RES 39K OHM 2% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7.62mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Axial
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±2%
Resistance :
39kOhms
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Factory Lead Time :
18 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Diameter :
2.29mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-65°C
Supplier Device Package :
Mount :
Through Hole
Datasheets
RLR07C3902GSR93
Vishay / Dale RLR07C3902GSR93
Through Hole 39kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,