RLR07C3901GPBSL
Mfr.Part #
RLR07C3901GPBSL
Description
RES 3.9K OHM 2% 1/4W AXIAL
Axial
Max Power Dissipation :
250mW
Length :
6.35mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Power Rating :
250mW
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Width :
2.29mm
Resistance :
3.9kOhms
Factory Lead Time :
18 Weeks
Datasheets
RLR07C3901GPBSL
Vishay / Dale RLR07C3901GPBSL
3.9kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,