RLR07C38R3FRRE5
Mfr.Part #
RLR07C38R3FRRE5
Description
RES 38.3 OHM 1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
38.3Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR07C38R3FRRE5
Vishay / Dale RLR07C38R3FRRE5
38.3Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,