RLR07C38R3FMRSL
Mfr.Part #
RLR07C38R3FMRSL
Description
RES 38.3 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
38.3Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Length :
6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Failure Rate :
M (1%)
Power Rating :
250mW
Width :
2.29mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR07C38R3FMRSL
Vishay / Dale RLR07C38R3FMRSL
38.3Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,