RLR07C3832FSR3623
Mfr.Part #
RLR07C3832FSR3623
Description
RES 38.3K OHM 1% 1/4W AXIAL
Length :
7.62mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
2.29mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
38.3kOhms
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-65°C
Width :
2.29mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C3832FSR3623
Vishay / Dale RLR07C3832FSR3623
Through Hole 38.3kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,