RLR07C3653FMRSL
Mfr.Part #
RLR07C3653FMRSL
Description
RES 365K OHM 1% 1/4W AXIAL
Width :
2.29mm
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Package / Case :
Tolerance :
±1%
Resistance :
365kOhms
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Metal Film
Published :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Failure Rate :
M (1%)
Datasheets
RLR07C3653FMRSL
Vishay / Dale RLR07C3653FMRSL
365kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,