RLR07C3651FSRE823
Mfr.Part #
RLR07C3651FSRE823
Description
RES 3.65K OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Contact Plating :
Lead, Tin
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
3.65kOhms
Length :
7.62mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
2.29mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR07C3651FSRE823
Vishay / Dale RLR07C3651FSRE823
Through Hole 3.65kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,