RLR07C3650FSRE623
Mfr.Part #
RLR07C3650FSRE623
Description
RES 365 OHM 1% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Diameter :
2.29mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
2.29mm
Metal Film
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
365Ohms
Length :
7.62mm
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Published :
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Power Rating :
250mW
Datasheets
RLR07C3650FSRE623
Vishay / Dale RLR07C3650FSRE623
Through Hole 365Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,