RLR07C3601GMRE5
Mfr.Part #
RLR07C3601GMRE5
Description
RES 3.6K OHM 2% 1/4W AXIAL
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Published :
Tolerance :
±2%
Resistance :
3.6kOhms
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
7.62mm
Composition :
Metal Film
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
M (1%)
Package / Case :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Diameter :
2.29mm
Datasheets
RLR07C3601GMRE5
Vishay / Dale RLR07C3601GMRE5
Through Hole 3.6kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,