RLR07C3573FRBSL
Mfr.Part #
RLR07C3573FRBSL
Description
RES 357K OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
250mW
Published :
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
19 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Resistance :
357kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C3573FRBSL
Vishay / Dale RLR07C3573FRBSL
357kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,