RLR07C34R8FSBSL
Mfr.Part #
RLR07C34R8FSBSL
Description
RES 34.8 OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging :
Bulk
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
34.8Ohms
Length :
6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C34R8FSBSL
Vishay / Dale RLR07C34R8FSBSL
34.8Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,