RLR07C3483FSRSL
Mfr.Part #
RLR07C3483FSRSL
Description
RES 348K OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
250mW
Width :
2.29mm
Resistance :
348kOhms
Length :
6.35mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
19 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Datasheets
RLR07C3483FSRSL
Vishay / Dale RLR07C3483FSRSL
348kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,