RLR07C3482FSRSL23
Mfr.Part #
RLR07C3482FSRSL23
Description
RES 34.8K OHM 1% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Axial
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
34.8kOhms
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR07C3482FSRSL23
Vishay / Dale RLR07C3482FSRSL23
34.8kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,