RLR07C3482FMBSL
Mfr.Part #
RLR07C3482FMBSL
Description
RES 34.8K OHM 1% 1/4W AXIAL
Width :
2.29mm
Published :
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Resistance :
34.8kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
M (1%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Length :
6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C3482FMBSL
Vishay / Dale RLR07C3482FMBSL
34.8kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,