RLR07C3481FSRSL
Mfr.Part #
RLR07C3481FSRSL
Description
RES 3.48K OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Width :
2.29mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Power Dissipation :
250mW
Length :
6.35mm
Resistance :
3.48kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR07C3481FSRSL
Vishay / Dale RLR07C3481FSRSL
3.48kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,