RLR07C33R2FMR36
Mfr.Part #
RLR07C33R2FMR36
Description
RES 33.2 OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
M (1%)
Resistance :
33.2Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
18 Weeks
Datasheets
RLR07C33R2FMR36
Vishay / Dale RLR07C33R2FMR36
33.2Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,