RLR07C33R0GSRE823
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR07C33R0GSRE823
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 33 OHM 2% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
2.29mm
Length :
7.62mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Supplier Device Package :
Axial
Factory Lead Time :
16 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
33Ohms
Composition :
Metal Film
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Datasheets
RLR07C33R0GSRE823
Vishay / Dale RLR07C33R0GSRE823
Through Hole 33Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,