RLR07C3322FRRE623
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR07C3322FRRE623
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 33.2K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±1%
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
16 Weeks
Supplier Device Package :
Axial
Resistance :
33.2kOhms
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Radiation Hardening :
No
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
7.62mm
Diameter :
2.29mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Number of Terminations :
2
Composition :
Metal Film
Published :
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
150°C
Power Rating :
250mW
Width :
2.29mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR07C3322FRRE623
Vishay / Dale RLR07C3322FRRE623
Through Hole 33.2kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,