RLR07C3321GSRE7
Mfr.Part #
RLR07C3321GSRE7
Description
RES 3.32K OHM 2% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Resistance :
3.32kOhms
Diameter :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
7.62mm
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
150°C
Number of Terminations :
2
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±2%
Package / Case :
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RLR07C3321GSRE7
Vishay / Dale RLR07C3321GSRE7
Through Hole 3.32kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,