RLR07C3321FRR36
Mfr.Part #
RLR07C3321FRR36
Description
RES 3.32K OHM 1% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Contains Lead
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Width :
2.29mm
Package / Case :
Axial
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power Rating :
250mW
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
2.29mm
Mount :
Through Hole
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
3.32kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Contact Plating :
Lead, Tin
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C3321FRR36
Vishay / Dale RLR07C3321FRR36
Through Hole 3.32kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,