RLR07C3320FSRE623
Mfr.Part #
RLR07C3320FSRE623
Description
RES 332 OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Free :
Contains Lead
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Not Applicable
Length :
7.62mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
332Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military, Moisture Resistant, Weldable
Diameter :
2.29mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
250mW
Width :
2.29mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Published :
Mount :
Through Hole
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Datasheets
RLR07C3320FSRE623
Vishay / Dale RLR07C3320FSRE623
Through Hole 332Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,