RLR07C3320FRRSL23
Mfr.Part #
RLR07C3320FRRSL23
Description
RES 332 OHM 1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Package / Case :
Axial
Published :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
332Ohms
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
RLR07C3320FRRSL23
Vishay / Dale RLR07C3320FRRSL23
332Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,