RLR07C3320FRBSL23
Mfr.Part #
RLR07C3320FRBSL23
Description
RES 332 OHM 1% 1/4W AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
332Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Power Rating :
250mW
Datasheets
RLR07C3320FRBSL23
Vishay / Dale RLR07C3320FRBSL23
332Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,