RLR07C3304GMRE5
Mfr.Part #
RLR07C3304GMRE5
Description
RES 3.3M OHM 2% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
M (1%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
32 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
7.62mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-65°C
Number of Terminations :
2
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Diameter :
2.29mm
Max Operating Temperature :
150°C
Supplier Device Package :
Axial
Published :
Resistance :
3.3MOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Tolerance :
±2%
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR07C3304GMRE5
Vishay / Dale RLR07C3304GMRE5
Through Hole 3.3MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,