RLR07C3303GPBSL
Mfr.Part #
RLR07C3303GPBSL
Description
RES 330K OHM 2% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Axial
Max Power Dissipation :
250mW
Length :
6.35mm
Power Rating :
250mW
Resistance :
330kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±2%
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
19 Weeks
Failure Rate :
P (0.1%)
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Metal Film
Width :
2.29mm
Datasheets
RLR07C3303GPBSL
Vishay / Dale RLR07C3303GPBSL
330kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,