RLR07C3302GSR3623
Mfr.Part #
RLR07C3302GSR3623
Description
RES 33K OHM 2% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
2.29mm
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Metal Film
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
7.62mm
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±2%
Supplier Device Package :
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
16 Weeks
Width :
2.29mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
33kOhms
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR07C3302GSR3623
Vishay / Dale RLR07C3302GSR3623
Through Hole 33kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,