RLR07C3301GSR3623
Mfr.Part #
RLR07C3301GSR3623
Description
RES 3.3K OHM 2% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Metal Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
250mW
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Lead Free :
Contains Lead
Diameter :
2.29mm
Tolerance :
±2%
Length :
7.62mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Mount :
Through Hole
Resistance :
3.3kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
150°C
Supplier Device Package :
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
RLR07C3301GSR3623
Vishay / Dale RLR07C3301GSR3623
Through Hole 3.3kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,