RLR07C3242FRR36
Mfr.Part #
RLR07C3242FRR36
Description
RES 32.4K OHM 1% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
2.29mm
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
18 Weeks
Package / Case :
Axial
Lead Free :
Contains Lead
Width :
2.29mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Power Rating :
250mW
Non-RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Resistance :
32.4kOhms
Datasheets
RLR07C3242FRR36
Vishay / Dale RLR07C3242FRR36
Through Hole 32.4kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,