RLR07C3161FSRE823
Mfr.Part #
RLR07C3161FSRE823
Description
RES 3.16K OHM 1% 1/4W AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
3.16kOhms
Length :
7.62mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Contact Plating :
Lead, Tin
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
2.29mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C3161FSRE823
Vishay / Dale RLR07C3161FSRE823
Through Hole 3.16kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,