RLR07C3091FRBSL23
Mfr.Part #
RLR07C3091FRBSL23
Description
RES 3.09K OHM 1% 1/4W AXIAL
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
250mW
Resistance :
3.09kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR07C3091FRBSL23
Vishay / Dale RLR07C3091FRBSL23
3.09kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,