RLR07C3091FRBSL
Mfr.Part #
RLR07C3091FRBSL
Description
RES 3.09K OHM 1% 1/4W AXIAL
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power Rating :
250mW
Supplier Device Package :
Axial
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Composition :
Metal Film
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Non-RoHS Compliant
Length :
6.35mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Width :
2.29mm
Resistance :
3.09kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C3091FRBSL
Vishay / Dale RLR07C3091FRBSL
3.09kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,