RLR07C3013FRRE5
Mfr.Part #
RLR07C3013FRRE5
Description
RES 301K OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Diameter :
2.29mm
Resistance :
301kOhms
Tolerance :
±1%
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
7.62mm
Datasheets
RLR07C3013FRRE5
Vishay / Dale RLR07C3013FRRE5
Through Hole 301kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,