RLR07C3011FSRE623
Mfr.Part #
RLR07C3011FSRE623
Description
RES 3.01K OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
3.01kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mount :
Through Hole
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
250mW
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
S (0.001%)
2
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
2.29mm
Length :
7.62mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR07C3011FSRE623
Vishay / Dale RLR07C3011FSRE623
Through Hole 3.01kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,