RLR07C3011FRRE823
Mfr.Part #
RLR07C3011FRRE823
Description
RES 3.01K OHM 1% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
7.62mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
3.01kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
2.29mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
RLR07C3011FRRE823
Vishay / Dale RLR07C3011FRRE823
Through Hole 3.01kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,