RLR07C3011FRR3623
Mfr.Part #
RLR07C3011FRR3623
Description
RES 3.01K OHM 1% 1/4W AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±1%
Length :
7.62mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
2.29mm
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Diameter :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
2
Power Rating :
250mW
Resistance :
3.01kOhms
Lead Free :
Contains Lead
Supplier Device Package :
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C3011FRR3623
Vishay / Dale RLR07C3011FRR3623
Through Hole 3.01kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,