RLR07C3004GSRE8
Mfr.Part #
RLR07C3004GSRE8
Description
RES 3M OHM 2% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
3mOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±2%
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
2.29mm
Length :
7.62mm
Datasheets
RLR07C3004GSRE8
Vishay / Dale RLR07C3004GSRE8
Through Hole 3MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,