RLR07C3004GRRE6
Mfr.Part #
RLR07C3004GRRE6
Description
RES 3M OHM 2% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
2.29mm
Tolerance :
±2%
Max Power Dissipation :
250mW
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Width :
2.29mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Published :
Lead Free :
Contains Lead
Min Operating Temperature :
-65°C
Package / Case :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
3mOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RLR07C3004GRRE6
Vishay / Dale RLR07C3004GRRE6
Through Hole 3MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,