RLR07C3002FSR36
Mfr.Part #
RLR07C3002FSR36
Description
RES 30K OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Axial
Width :
2.29mm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
2
Length :
6.35mm
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
30kOhms
Datasheets
RLR07C3002FSR36
Vishay / Dale RLR07C3002FSR36
30kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,