RLR07C3000GSRSL23
Mfr.Part #
RLR07C3000GSRSL23
Description
RES 300 OHM 2% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Resistance :
300Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Not Applicable
Power Rating :
250mW
Datasheets
RLR07C3000GSRSL23
Vishay / Dale RLR07C3000GSRSL23
300Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,