RLR07C3000GMRE5
Mfr.Part #
RLR07C3000GMRE5
Description
RES 300 OHM 2% 1/4W AXIAL
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Failure Rate :
M (1%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±2%
Length :
7.62mm
Resistance :
300Ohms
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
2.29mm
Datasheets
RLR07C3000GMRE5
Vishay / Dale RLR07C3000GMRE5
Through Hole 300Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,