RLR07C2874FRRE8
Mfr.Part #
RLR07C2874FRRE8
Description
RES 2.87M OHM 1% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Resistance :
2.87MOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR07C2874FRRE8
Vishay / Dale RLR07C2874FRRE8
2.87MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,