RLR07C2872FSRE5
Mfr.Part #
RLR07C2872FSRE5
Description
RES 28.7K OHM 1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
28.7kOhms
Factory Lead Time :
18 Weeks
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Diameter :
2.29mm
2
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
7.62mm
Datasheets
RLR07C2872FSRE5
Vishay / Dale RLR07C2872FSRE5
Through Hole 28.7kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,