RLR07C27R0GRRE5
Mfr.Part #
RLR07C27R0GRRE5
Description
RES 27 OHM 2% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Length :
7.62mm
Max Operating Temperature :
150°C
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
27Ohms
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Diameter :
2.29mm
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR07C27R0GRRE5
Vishay / Dale RLR07C27R0GRRE5
Through Hole 27Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,