RLR07C2741FRRSL23
Mfr.Part #
RLR07C2741FRRSL23
Description
RES 2.74K OHM 1% 1/4W AXIAL
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
2.74kOhms
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR07C2741FRRSL23
Vishay / Dale RLR07C2741FRRSL23
2.74kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,